Historia klubu

 


  

 

 

 

 

UCZNIOWSKI PŁYWACKI KLUB SPORTOWY

 

"WODNIK RAWICZ"

 

 

  Klub pływacki Wodnik Rawicz został założony w kwietniu 1997 roku. Na prezesa klubu wybrano Macieja Orłowskiego, który pozostaje na tym stanowisku aż do dnia dzisiejszego. Pierwszym trenerem w klubie był Maciej Waleron, a następnie dołączyli do niego na początku Robert Skotarek i w późniejszym czasie Tomasz Maruwka. W początkowych latach działalności klub wspierali również Dariusz Błoniewski, Małgorzta Maruwka, Bartłomiej Bąk. Pracę w klubie podjęło już kolejne pokolenie młodych trenrów (również byłych zawodników): Zuzanna Lis, Vivian Duda, Robert Wrąbel i Artur Poprawski. W klubie treningi siłowe prowadził w poprzednich latach Bartłomiej Bąk, a aktualnie stanowisko trenera od zajęć na lądzie pełni Tomasz Balcerek. Zainteresowanie pływaniem w Wodniku było bardzo duże od początku jego założenia. Klub liczył w najlepszych latach nawet około 160 członków i do dzisiaj ilość zawodników utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie . Wielką rolę w jego rozwoju mieli rodzice, sponsorzy i przyjaciele rawickich pływaków, którzy wspierali swoją pracą i zaangażowaniem działalność sportową.

                                                                                                               b_200_150_16777215_0___images_stories_logo.png

  Od początku założenia głównym celem była nauka i doskonalenie pływania włącznie z osiągnięciem wysokich wyników. Zawodnicy z Rawicza należą do czołówki kraju, zdobyli wiele medali na ważnych imprezach sportowych w Polsce i w Europie oraz awansowali do Kadry Narodowej. Rawicki klub przez lata działalności doczekał się wielu wybitnych pływaków, którzy rozsławiali Rawicz na basenach w Polsce i za granicami naszego państwa. Dotychczas najbardziej utytułowaną pływaczką Wodnika jest Agnieszka Ostrowska, wielokrotna medalistka i Mistrzyni Polski Seniorów, wielokrotna medalistka i Mistrzyni Polski Młodzieżowców i Juniorów, uczestniczka Mistrzostw Świata w Rzymie w2009 r. i Mistrzostw Europy Seniorów w Istambule w 2009 r., w Budapeszcie w 2010 r. i w Szczecinie w 2011 r., uczestniczka Letniej Uniwersjady w Shenzhen w Chinach w 2011 r.

Wśród pływaków największe osiągnięcia w kraju i za granicą należą do Michała Chudego. 

Działalność Wodnika Rawicz nastawiona jest na sport a także na rekreację. Co roku dzieci i młodzież uczestniczy w obozach narciarskich zimą i obozach rowerowych latem. Na treningach pływacy oprócz ćwiczeń pływackich bawią się w różne gry i zabawy w wodzie.

  Obecnie rodzice, trenerzy i władze klubu w osobach prezesa Macieja Orłowskiego, wiceprezesa Łukasza Boryczki i  sekretarz Beaty Sowińskiej dbają o właściwy rozwój klubu, stwarzają właściwe warunki do trenowania i propagują sport pływacki z jego wszechstronnymi zaletami wśród dzieci i młodzieży ziemi rawickiej.

 

 

1997-2019